Sağlık-Der Konya

KORONAYI BİRLİKTE YENECEĞİZ.

Derneğimizden Haberler

KORONAYI BİRLİKTE YENECEĞİZ.

Tüm dünya ile ülkemizi de etkisi altına almış olan Covid-19 pandemisi  her gün bir yakınımızı, akrabamızı, arkadaşımızı sevdiklerimizi bizden alıyor. Koronaya yakalananların sayısı 300000 rakama yaklaşırken ağır hasta oranları %7,4 seviyesinde seyrediyor.

 İlk vakanın görülmeye başladığı 11 Mart 2020 tarihinden günümüze gelinceye kadar geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanımız Prof  Dr Fahrettin Koca’nın açıklamalarından 29865 sağlık çalışanın da koronaya yakalandığı ve bunların  içerisinde ülkemizin çok değerli bilim insanı doktorlarımızın, hemşirelerimizin, idari personellerimizin, destek personelimizin de olduğu 52 sağlık personelinin hayatını kaybettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bugün Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi İntern Dr Merve Mercan’ın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrendik.

Her gün açıklanan rakamları kanıksasak artık ölümleri sayı gibi algılasak da Covid-19. hayatımızın gerçeği tedbiri elden bırakmayalım Maske Mesafe ve Temizlik kurallarına riayet edelim.

Ülkemizin sağlık sistemi üzerinde hiçbir spekülasyona sebep olamayacak şekilde bir tespit varsa, o da sağlık sistemimizin, sağlık alt yapımızın ve sağlık insan gücümüzün diğer ülkeler ile kıyaslandığında bu süreci başarılı olarak sürdürmekte olduğudur.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak bu süreçte sahadan elde ettiğimiz gözlemler ile daha iyi olmak adına birkaç tespitimiz olduğunu sizlerle paylaşmak isteriz.

 • Sürecin uzaması, hastalığın son bulma tarihinin kestirilememesi, yoğun ve stresli çalışma, yakınlarımızda hastalananların ve kayıpların olması, hastalık kapma ve hastalığı aile bireylerine bulaştırma endişesi gibi nedenler sağlık çalışanlarını yer yer demoralize etmektedir. Çözüm noktasında esnek mesai doğru planlanmalı, karar süreçlerine personelin katılımı sağlanmalı,  çalışılan yerlerde maksimum güvenlik alınmalı optimal personel planlaması yapılmalıdır.
 • Sağlık çalışanı olup Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenler bizim nezdimiz de şehit olup, yetkililerimizin de bu yönde karar almasını beklemekteyiz.
 • Bir motivasyon aracı olarak kullanılan ek ödemenin tavandan yapılması ise hemen hemen hiçbir sağlık çalışanını memnun etmemekte hatta zaman zaman moral bozucu etki yapmaktadır. Çözüm önerimiz tüm sağlık çalışanları için ön kabulü olması nedeniyle uzman hekimden, hemşiresine, genel idari hizmetlerden, yardımcı hizmetlere, veri hazırlamadan destek hizmetleri personeline kadar kadro ayrımı gözetilmeden herkesin maaşı esas alınarak sabit bir oran üzerinden ödeme yapılmasıdır.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak her zaman olduğu gibi bu zorlu dönemi de birlikte atlatacağımıza inanıyor, tüm sağlık ordumuzu saygıyla selamlıyoruz.

 İyi ki varsınız.

                                                                                            Dr Muhammet Sait Yalçın

                                                                                           Sağlık-Der Konya İl Başkanı 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

 • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
 • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
 • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
 • Eğitime Destek

Videolar

 • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
 • Bana Çanakkaleyi Anlat
 • Millet Bir Ve Beraber.
 • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet