Sağlık-Der Konya

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Derneğimizden Haberler

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın sağlık çalışanlarının alınteri için ‘rüşvet’ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. Başkan Sevgili “sahada 7 gün 24 saat görev yapan özelliklede Covid_19 pandemi sürecinde cephenin en safında yer alan sağlık çalışanalrını ‘rüşvetçi’ olarak lanse etmek kimsenin haddine değildir. Sağlık personelleri yıllardır dile getirdikleri taleplerini ifade etmekten öte bir şey yapmıyorlar. Yıpranma dendi dağ fare doğurdu, 3600 ek gösterge dendi hala beklenmekte, döner sermaye adaletsizliği hat safhada beklenen enflasyona göre verilen maaş zamları ise daha alınmadan yapılan zamlar ile tüketilmekte, gelir vergisi yılın ikinci yarısında ki zamları alıp götürmekte, tüm bunların yanında liyakatsız atamalar neticesinde la yesul idarecilerin yaptığı mobingler ile hasta veya hasta yakınlarının sağlık personeline uyguladığı şiddet ise cabası.  İsmi geçen haber müdürünün bahsettiği 6000 TL rakamı ise hekim dışı tüm personeller için 1/4 ünde emekliliği gelmiş sağlık personelinin 2021 Ocak maaş ve ek ödeme toplamı olabilir ancak. Bunun dışındaki tüm personel 6000 Tl’nin altında (maaş + ek ödeme) alıyor. Haber Müdürü haberi doğru kaynağından almıyor olsa gerek bu kadar yalan ve yanlış ifade ancak oturdukları yerden yapılan haber ile olur. Derdimiz çoktur hangisine yanalım, daha aynı işi yapan  farklı kadrolar, atanamayanlar, vekiller, tayinler atamalar, kreş sorunlarından bahsetmedik bile Her ağzına geleni söyleyen işietceklerinide hesaba katmalıdır. Biz tüm sağlık çalışanları olarak ‘Rüşvet’ ifadesini bir hakaret olarak değerlendiriyor ve sarf eden Haber Müdürü Murat Alan’dan özür bekliyoruz.. Ayrıca bilinmesini istiyoruz ki gerekirse bu vatan için can dahil herşeyimizi vermeye hazırız.’ Dedi.


Kaynak:https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet