Sağlık-Der Konya

BAŞKASININ DERDİ İLE DERTLENENLERLE, KENDİ MENFAATİNİ DÜŞÜNENLER BİR OLUR MU?

Eyüp Al

BAŞKASININ DERDİ İLE DERTLENENLERLE, KENDİ MENFAATİNİ DÜŞÜNENLER BİR OLUR MU?

      Çok sevdiğim bir söz var, “kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir, ve kimin himmeti kendi menfaati ise o kudurmuş bir canavarlıktır” bu kudurmuşluk ise etrafındakileri yiyip bitirmekle beslenir, bir çeşit canavarlık yani. Milletimizin ve Vatanımızın geçmekte olduğu bu azim ve can sıkıcı günlerde, Milletin derdi ile dertlenip ve kendisinden başkasının sıkıntılarını gidermek için uğraşırsa o milleti kimse yıkamaz, o millete hiçbir güç veya baskı güç yetiremez. Lakin içimizdeki fitne fücur yuvaları milletin her bir ferdini kendi menfaati ile dertlenmeye, o pis ve habis illetle bulaştırmaya çalışmakta ve toplumun kendisi içerisinde, kendi kendini hastalıklı hale getirmeye çalışmaktadır. Bizim de bu hastalıklılık haline ve illetine karşı, çalışmak, kardeşinin dertleri ile dertlenmek,  kendi menfaat ve çıkarlarından ziyade vatanın ve milletin bekasına odaklanmak, bize ve bizim gibi düşünen, inanç sahiplerinin bir zorunluluğudur.

      Lakin kendisinin dindar ve vatan millet sevdalısı olduğunu söyleyen, hatta inaçlarından dem vuranların neredeyse ama neredeyse %80’i bunu kendi şahsi çıkar ve menfaatleri için kullanıyor, bakıyorsun herhangi bir STK nın içinde yer alıyor kendine pay koparmak için;  ve hatta bu kurumların içinde sırf rızay-ı lillah için olanları da sırf kendisi menfaatperest olduğu için, “kişinin fikri neyse, zikri de odur” misali başkalarını da menfaatperestlikle suçlayıp, kendisi beş para etmese dahi kendisini en ala koltuklara yakıştırmayı, bir şey üretmeden, tüketmeyi, söz ile, laf kalabalığı ile, hatta birileriyle fotoğraf çekinip yayınlayarak güya kendisini yüksek mevkilere namzet gösteren günü kurtarmaya çalışan zevata sözümüz elbet. Ancak, takke düşer kel görünür sırrınca şayet üretmiyorsan, şayet laf kalabalığı yaparak günü kurtarıyorsan, teşkilatçı birisi gelir seni vurup geçer gider. Çünkü, “ayinesi iştir kişinin laf’a bakılmaz” sözü uyarınca üretemiyorsan, değiştiremezsin, değiştiremiyorsan yenileyemezsin, yenileyemiyorsan, eskirsin, eskirsen, çöpe gidersin. Size söylüyorum, kuyrukları saklandıkları örtü veya perdenin altından görünen fareler; eskiyorsunuz ve devriniz bitiyor, nesli cedit geliyor, yoldan çekilin, gelenler sizi ezip geçecek ve leşleriniz gerçekten etrafı, çevreyi ufunetli bir kokuya bırakacak… Şayet en azından yoldan çekilmeyi seçerseniz, az da olsa kendi dar dünyanız içinde yaşayacak, bir bataklığınız olacak.

     Dolayısı ile, 15 Temmuz bu millete Allah tarafından verilmiş bir şanstır. Şayet bu memlekette söz sahibi olanlar, bu memleketin bekasını düşünenler, bu iddianızda samimi  iseniz  Hz. Allahın dediği gibi işi ehline emanet ediniz. Cenab-ı Allah işi şuna buna, kendinden olana, Yandaşına, torpille vs. vermek yerine, işi yapabilecek liyakat sahiplerine emanet ediniz diyor.. ki; bu da Allah nezdinde Adaletli davranmanın en temel maddesi olmazsa olmazıdır. Bunu yapamıyorsanız zaten zulm ediyorsunuz, şayet bundan vazgeçtiyseniz Allah için bari maneviyattan, dinden, imandan, Allah ve Resulünden bahsetmeyi kesin…  

       Zira istihza konusu yalancılar olmaktan ileriye gidemiyorsunuz.

                                                                                                                                                                                                                                                                            Eyüp AL

                                                                              Sağlık-Der Konya Şubesi Başkan Yardımcısı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet