Sağlık-Der Konya

İNGİLİZLER NE ZAMANDAN BERİ KONYA'DA HÜKÜMRAN OLDU?

Eyüp Al

İNGİLİZLER NE ZAMANDAN BERİ KONYA'DA HÜKÜMRAN OLDU?

 

             Sivil Toplum Kuruluşları kapsamında faaliyette bulunan bir STK' nın yönetim kurulu üyesi olarak kendi çalışma alanımızda faaliyetler yürütmeye gayret ediyoruz. Bu faaliyetleri Kültürel, akademik, Sağlık ve Sosyal hizmet faaliyetleri şeklinde yönetim kurulumuz ve proje ekibimizce projelendirip uyguluyoruz. Faaliyetlerimiz gerek yerel, gerekse ulusal, gerekse uluslararası faaliyetler şeklinde yürütülmektedir. 2017 Mayıs ayı içinde de yine Konya'mızda Selçuklu Belediyesi ile yaptığımız protokol gereği bir proje faaliyeti olarak yürütülmektedir. Bu proje faaliyetimiz, Bilim ve Kültür tarihimizde İz Bırakan Toplumumuzun gelmiş geçmiş nadide şahsiyetlerinin Selçuklu da 5 - 6 farklı lise düzeyindeki okulumuzda seminer şeklinde konular anlatılarak, bazı yazarlara ait kitapların öğrencilere dağıtılması şeklinde uygulamayı kapsamaktadır. Bu faaliyetlerin yaygınlaştırılması ve 2 adet konferans ile de ülkemizde, bilim ve düşünce dünyamıza ışık tutan şahsiyetlerin Toplumumuzda daha iyi anlaşılabilmesine yönelik çalışmalardır.

            Yukarıda saydığım kapsamda faaliyet yürütürken Sağlık alanında çalıştığımızdan Konya'daki hastanelere de tamamen yasal ve projemize yönelik faaliyetler kapsamında bastırılan afiş, broşür ve davetiyeleri bırakmak üzere Sağlık-Der başkanı ve yardımcısı olarak Beyhekim Devlet Hastanesine gittik. Buraya kadar her şey normal, Konya'daki bütün hastaneleri gezdikten sonra uğradığımız Beyhekim hastanesi Müdürü, Başhekimi bizim afişlerimizin panolarda yer alamayacağını, bunun için genel sekreterlikten yazı getirmemiz gerektiğini, yoksa panolara veya ilan alanlarına afişlerin asılamayacağından bahsettiler. Genel Sekreterle görüştüğümüzü kendilerine ifade ettiğimiz halde, bütün çabalarımıza rağmen sorunu çözmemekte ısrar ettiler ve bizim Afişlerimiz Beyhekim devlet hastanesinin ilan panolarında yer almadı, alamadı.

            Şimdi afişin içeriğinden biraz bahsetmekte fayda var, 3 adet afişin bir tanesi ve belki de bizim açımızdan en önemlisi "II. Abdülhamit Döneminde Sağlık Hizmetleri" adı ve içeriği olan, bugün ülkemiz için milli ve yerli olma adına yapılan çalışmaların değeri düşünüldüğünde son derece önem arz etmektedir. Gelelim şimdi asıl sorunumuza, Beyhekim Devlet Hastanesi yöneticisine; biz şu zamanda herkesin kolaycılık, yancılık, yalakalıkla, evinde yatarak, sırf abileri ile resim çektirmekten başka bir meziyeti olmadığı, iş görmediği, bu zat-ı aliler liyakatsizlikleri yüzünden birilerinden medet umarak, el etek öperek, asalakça yaşarken. Birilerinin yakını, tanıdığı oğlu, vs. olarak geçinip giderken; Nerde yemek varsa oraya üşüşürken, Bizler de, sırf lillah için yerli ve milli olması için vatan çocuklarının idrakini artıralım, Vatan, memleket, millet için bir şeyler yapalım diyerek, kendimizden çocuğumuzdan uzak, evimizin, ailemizin zamanından alarak/kısıtlayarak bir şeyler üretelim diye, hiçbir maddi çıkar beklemediğimiz gibi, dernek içinde olanların bildiği üzere cebimizden harcarken, başkasının parasına tenezzül etmeyerek, başkasının paralarının vebalinin altına girmekten havf ederek, kendimizce çaba sarf ederken ve edecekken, bu yapılanlarda neyin nesidir? diye sormaktan kendimizi alamıyoruz.

             Ancaak, bu ekabir takımı üretilene saygı duymadığı gibi nobranca, sırf çekememezlik hissiyatı vs. içinde kapıları yüzümüze kapatmaya çalışmakta ve hatta dün feto'nun adamlarının emirlerine harfiyyen uyarak, fetocuların tayinlerine ilişkin isteklerini yerine getirenler, bizlerin gerçekleşmiş tayinlerini iptal edip, yerimize fetodan bugün işinden uzaklaştırılanların tayinlerini yapanlarda aynı tayfanın, aynı ekibin, aynı zihniyetin ürünlerinden mi ibaret? onları besleyip, kol kanat olanlar mi? Bunları söylerken işkembe-i kübradan da atmıyoruz, delilimiz olmasa da konuşmayız boğazımıza kadar geldi, başkasına çamur atmaktan da Allaha sığınırız, şimdi Soruyoruz; siz II. Abdülhamit'e mi karşısınız? STK' ların faaliyetlerine mi karşısınız? Sırf bir STK nın ürettiğini üretemediğiniz için mi? tamamen yasal konferans afişlerimizi, ilan panolarına asmaktan geri durdunuz, el etek öpmekten başkaca da bir meziyetiniz var  mı? Devletin kurumlarının yönetiminin bir usulü esası olduğu konusunda bir fikir sahibi misiniz?  bugün devletin bir kurumunun yürüttüğü projeye ait kurumlara asılan afişi 1 saat sonra yerinden sökmekle ne murad ettiniz, devlet kurumlarının bir ciddiyeti yok mu? Yöneticilik meziyetiniz yoksa, sıradan adamlarsanız işgal ettiğiniz koltuklara sizleri kimler getirip gömdü? Bu şekilde yaşam sürmek nasıl bir duygu? vesselam.

Eyüp AL / Sağlık-Der Konya Şubesi Bşk. Yard.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet