Sağlık-Der Konya

MEZARLIKTAKİ ÖLÜ SAYISINI ARTTIRMAK!

Elif Aydin

MEZARLIKTAKİ ÖLÜ SAYISINI ARTTIRMAK!

 
 
   Hayatta her insanın kendine göre değerleri vardır.İnsanı farklı ve değerli kılan da bu değerleridir....sevgi ,saygı,dürüstlük,aşk,merhamet ,vefa,...
   Değerlerimizi korumak veya keskin çizgilerle belirlemek karakterimizi gösterir.İnsan olarak her zaman karakterimizi korumak isteriz. Belki kişilikli biri olmak için belki de gerçekten onurumuz için yaparız. Biliriz ki biz sahip olduğumuz değerlerimizden vazgeçemediğimiz sürece ‘’onur sahibi insan ‘’ oluruz.
  İnsan bunu yaparken kararlı olabilmelidir. Değerlerinden taviz verememelidir. Verdiği anda bilmelidir ki kendisine saygısını kaybeder. Bugün kendimize saygı duyamıyorsak yarın başkasına saygı duyamayız .bir başkası bizle aynı değilse sevemeyiz ,anlaşamayız,yuva kuramayız.........Çünkü biz içimizde oluşturduğumuz küçük dünyanın  bencil mahkumları oluruz. Kendimizi dünyadaki bir bütünün muhteşem parçası olarak görmek yerine dünyadaki tek parça olarak sadece kendimizi görürüz. Aslında bircok şeyden yoksun bir kendimizin  esiri ve çirkin duygularımızın  mahkumu oluruz.
   İnsan karakter çeşidinin sınırsız olan bu hayatta, insan olarak  yaşanmışlığa, dine, kültüre, renge ,cinsiyete, tarza  ve sayamadığım birçok  değere saygı duyamıyorsak içinde yaşadığımız hayatta; toplumsal yaşam, eşitlik, hak, adalet komşuluk …..insan olmanın gerektirdiği hiçbir durumdan bahsedemeyiz. 
   Her insan  kendisine ait duygu, düşünce ve değerlerinin bütününden  oluşur. iletişimle bunları açığa çıkarır. Eğer saygı duyabiliyorsak özgür bir iletişim ortamıyla özgün bir insan devam eder. Ve ‘’biz’’ farklılıklarla yaşayabildiğimiz kadarızdır. Eğer yapamazsak insan kendisini, özgünlüğünü yaşamadığında, var olamadığında mutsuz olur  ve hayatı sevemez.
İnsandan  duyguyu, düşünceyi, yani ruhunu aldığımızda geriye kalan tek şey ölü dediğimiz ruhsuz beden kalır. Saygı duyup da insana  hayat vermek ,ölüye can  vermek varken;
NEDEN HAYATIMIZI MEZARLIĞA ÇEVİRELİM Kİ?
 
                                                                                         

                                                                                           Elif AYDİN

                                                        Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet