Sağlık-Der Konya

3.Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi

Uzm Dr Kasım Sezen

3.Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi

Dünya İslam Sağlık Birliği ve Sağlık-Der olarak Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi’nin üçüncüsünü yapacağız inşallah. Ana temamız “İslami Çerçevede Sağlıkta Kalkınma.” Gerek sağlık politikalarının geliştirilmesi, gerek ulusal ve uluslararası sağlık yardımı faaliyetleri, gerekse öğrenci değişim programları konularında çalışmalar yürüteceğiz.

Dünyanın değişik bölgelerinde sağlıkla ilgili alanlarda faaliyet gösteren Müslüman Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelip ortak projeler yürütme, sağlığın geliştirilmesinde işbirliği ve afetlerde koordinasyon hedefleriyle 15 – 17 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul’da buluşacağız.

Bu buluşmada paneller, konferanslar ve grup çalışmaları ile İslam Âleminin sağlık alanında sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak, insan kaynakları ve maddi imkânların ortak kullanımı araştırılacaktır. Sağlık çalışanlarının hastaya, hasta yakınlarına, birlikte çalıştıkları ekip arkadaşlarına yaklaşımının insani, İslami ve etik değerler çerçevesinde olması, güzel davranışların teşviki, ödüllendirilmesi yanlış davranışların düzeltilmesi kongremizin amaçlarındandır.

İki yıldır kongremizin uluslararası misafirlerini onların istekleri doğrultusunda sağlık fuarlarına katılımlarını sağlıyorduk. Aynı zamanda İstanbul’da yurtdışından yoğun hasta talebi olan hastanelerimizi gruplar halinde ziyaretlerini, hastanelerini sunumlarını organize ediyorduk. Bu ihtiyaca binaen bu organizasyonlarımızı, uluslararası misafirlerimizin, sponsor firmalarımızın kongremize destek veren kamu kuruluşlarının istekleri doğrultusunda, kongremizin stantlarını büyüterek fuar olarak dizayn edilmesine karar verdik. WIHU- Expo 2018 hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Türkiye’yi sağlık alanında tüm dünyaya örnek teşkil edecek düzeye çıkarmasını takdirle karşılıyoruz. Bu başarıyı İslam Âleminde yaralara merhem olacak bir güç birliği ile geliştirmek istiyoruz.

Dünyanın dört bir yanından Müslüman sivil Sağlık Kuruluşlarını bir araya getirecek bu kongre ile “Dünya İslam Sağlık Birliği”ni daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Müslümanların sağlık sektöründeki her teşebbüslerinde hasta muayene ederken, hastayı tedavi ederken önce “Bismillah”, sonra “Şifa İçin Dua” şifa bulunca “Elhamdulillah” diyerek ruh temellerimizin Rabbimizin rızası doğrultusunda hayat bulmasını hayat bulmasını hedefliyoruz.

Bu organizasyonun İslam Âlemine ve tüm sağlık camiasına hayırlar getirmesini Cenabı Hak’tan temenni ediyoruz. Sizleri de bu çalışma içerisinde İstanbul’da görmek ve ağırlamaktan onur duyacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Allah’a emanet olun

Uzm. Dr. Kasım SEZEN

 

Sağlık-Der Genel Başkanı Dünya İslam Sağlık Birliği Başkanı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet