Sağlık-Der Konya

Dernek Projeleri

Dernek Projeleri

Sağlık-Der 'Dumansız Hava Sahası' 'Sağlık Bakanlığının Denetleyici ve Düzenleyici Kurum Olması' 'Aile Hekimliği' 'Kamu Hastaneler Kurumu' gibi geçmişte ürettiği projelerle toplum sağlığına katkı sağlamıştır.

Her yıl hazırlanan 'Sağlık Rapor' ları ile ülkemiz sağlık politikalarının belirlenmesinde rol oynamıştır.

Düzenlenen 'Sağlık Yönetimi Kongre'leri ile de, sağlık alanındaki paydaşları biraraya getirme ve sağlık gündemindeki  konuları değerlendirme imkanı sunmaktadır.

Sağlık-Der Konya Şubesi henüz genç bir şube olmasına rağmen, oluşturduğu proje yazım ekibi ile 'Yeni Türkiye' kavramının içini dolduracak Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Projelerine başlamıştır.

Siyaset yapıcılara  vatandaşa dokunan yararlı çalışmalar ile sağlık alanında yapılabilecek projeler üretmekte, görülen aksaklıkları sorunun tespiti/alternatif çözüm önerileri/ tavsiye edilen sonuç şeklinde sunmaktadır. Sahadan merkeze doğru, gerçek zamanlı (reel tıme), objektif ve bağımsız bir reseptör görevi sürdürmektedir.

Nihai amacın, sağlık  alanında bir duaya mazhar olabilmek olduğu şuuru ile hareket edilmektedir.

Çalışmalarını sürdürdüğümüz projeler, uygulamaya geçtikçe kamu oyuna duyurulacaktır.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Desteği 2018/2 Döneminde;

- Sen Yokken, Ben Vardım Teknoloji

-İki Şehir Tek Yürek 

adlı iki proje sunulmuştur.

Projelerin desteklenmeye değer bulunması durumunda projelere dair programlar ayrıca duyurulacaktır.

 

KÜLTÜR VE BİLİM TARİHİMİZE İZ BIRAKANLAR 2 PROJESİ

Selçuklu Belediyesinin 2018 yılı stk proje desteğine sunmuş olduğumuz, Kültür ve Bilim Tarihimize İz Bırakanlar 2 Projemiz değerlendirme ekbi tarafından incelenerek desteklenmeye değer bulunmuş ve proje protokolü imzalanmıştır. 

Proje kapsamında; iki konferans düzenlenecek, belirlenen okullarda bilim ve kültür tarihimize iz bırakan şahisyetler anlatılacak, konferanslara  katılacaklara ve belirlenen okul öğrencilerine Selçuklu Belediyesi tarafından temin edilen kitaplar hediye edilecektir.

Kitaplar:

                             

                             

 

 

Kültür ve Bilim Tarihimize İz Bırakanlar Projemiz

Selçuklu Belediyesinin açmış olduğu,  2017  Proje Desteğine sunmuş olduğumuz. Kültür ve Bilim Tarihimize İz Bırakanlar Projemiz 35 desteklenmeye değer proje arasına girdi.

Kültür ve Bilim Tarihimize İz Bırakanlar Projemizi Sağlık-Der Konya Şubemiz adına Eğitimci Cafer Al yürütecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2017 proje desteği kapsamında desteklenmeye değer bulunan projeleri ve hazırlayan sivil toplum kuruluşlarını 16.01.2017 tarihinde Novotel'de basın açıklaması ile tanıttı.
Tanıtım programına derneğimizi temsilen, Şube Başkanımız Mustafa Şimşek, proje yürütücümüz Eğitimci Cafer Al katıldı.

Selçuklu Belediyesi, "Fikirleriniz Selçuklu'da Değer Buluyor" temasıyla yürütülen Proje Destek Programıyla 2 milyon 811 bin 500 lira toplam bütçeli 35 fikrin hayata geçmesine katkı sağlayacak.İLGİLİ HABER

 

112 Dinlemede’ PROJESİ

‘112 Dinlemede’ projesinin protokolü Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci ve Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek tarafından imzalandı. Proje kapsamında Konya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık personeline işaret dili eğitimi verilecek.

İşitme engelli hasta ve yakınları ile sağlık personeli arasındaki iletişimi geliştirmeyi amaçlayan proje ile teşhis ve tedavi sürecinin hızlandırılması da hedefleniyor. Eğitimler sonrasında başarılı olan personele MEB Halk eğitim Merkezi hayat Boyu Öğrenme kapsamında, İşaret Dili Eğitim Sertifikası verilecek. İLGİLİ HABER

 

SAĞLIK-DER KONYA  ŞUBEMİZİN KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA SUNULAN "Müziko Terapi" konulu projesi kapsamında, Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda konferanas ve müzik dinletisi gerçekleştirilmiştir. Projenin diğer kısmında aynı akşam Mevlana Kültür Merkezinde  Sema Programına katılınmıştır.

 

 

 

SAĞLIK-DER KONYA  ŞUBEMİZİN KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA SUNULAN İnancımızda ve Kültürümüzde Şehitlik Kavramı ve Çanakkale’ projesi 15 Temmuz darbe girişimi sürecine rastgeldiğinden, Bakanlıkça desteklenememiş, ancak şubemiz proje kapsamında Prof Caner Arabacı'nın sunumu ile 'BANA ÇANAKKALE'Yİ ANLAT, BANA ŞEHADETİ ANLAT' konferansını 13.08.2016 tarihinde gerçekleştirmiştir. Konferansa katılımcılara Selçuklu Belediye Başkanlığımızın, Kuran-ı Kerim ve Bayrak hediyesi takdim edilmiştir. İLGİLİ HABER

 

YAZABİLİRİM YAZAR ATÖLYESİ WEB SAYFASI

 

2016 DÜNYA İSLAM ÜLKELERİ KÜLTÜR VE TURİZM BAŞKENTİ KONYA’NIN, BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA İL SINIRLARI İÇERİSİNE GİREN İLÇE VE BELDELERDEKİ YEREL KÜLTÜREL VE TURİSTİK ALANLARININ TANITILMASI ETKİNLİĞİ PROJESİ

2016 Dünya İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilmiş olan Konya ilimizin tanıtımına katkı sağlamak, yerel tarihi ve turistik mekanların bilinirliğini artırmak, ilimize gelen turistlerin konaklama sürelerini artırmak amacıyla hazırlamış olduğumuz projemiz Kültür ve Turizm Bakanlığımızın onayına sunulmuştur.

Konferans:

Konya İl Halk Kütüphanesi Salonunda 5 Mart Tarihinde saat: 16.30 da Fotoğraf Sanatçısı Mustafa BİNOL tarafından,  ‘Makineni alda gel adlı konferans gerçekleştirilecek.

 

Gezi ve Fotoğraf Çekim Programı

03 Nisan Meke Gölü, Karapınar, Acı Göl, Ereğli, İvriz

10 Nisan Çatalhüyük, Çumra, Hadimi Hazretleri Türbesi, Bozkır, Taşkent

17 Nisan Tınaztepe Mağarası, Seyit Harun Veli Türbesi, Eflatun Pınarı, Beyşehir Gölü, Eşrefoğlu Camii

08 Mayıs Cihanbeyli, Kulu, Tuz Gölü

22 Mayıs Lâdik Ahmet Hüdai Türbesi, Sarayönü Beşgöz, Kadınhanı, Ilgın, Akşehir Nasrettin Hoca, Hıdırlık, Akşehir Gölü, Gülmece Parkı,

Sergi:

Beş ayrı güzergâhta yapılan gezi ve fotoğraf çekimi etkinliğine katılan katılımcıların çektikleri fotoğraflardan seçilen ‘Neyimiz Var’ adlı fotoğraf sergisi açılarak proje tamamlandı.

NEYİMİZ VAR FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 

SİVİL TOPLUM KURLUŞLARI ARASI KÜLTÜREL ETKİLEŞİM VE DAYANIŞMA PROJESİ

(26-27 ARALIK 2015)

Sivil Toplum Kuruluşları Arası Kültürel Etkileşim ve Dayanışma Projemiz Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenmiştir. Proje kapsamında Ankara, Bursa ve Aksaray'dan gelen Sağlık-Der gönüllüleri Konya'nın tarihi ve turistik destinasyon alanlarını gezmiş, Konya'nı tarihi birikimini tanıma imkanı bulmuşlardır. Gelen misafirlere Konya yemek kültürünün bir parçası olarak etliekmek ikram edilmiştir. Misafirler sema gösterimine katılmışlar, Meram ve Sille gezisi gerçekleştirmişlerdir. Proje kapsamında Mevlana Kültür Merkezinde Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Araştırmacı Yazar Cemil PASLI 'Kültürümüzde Sivil Toplum' konusunu işlemiştir. Konferansa  sivil toplum ve siyasi parti temsilcisinin yanı sıra  çok sayıda misafir, dinleyici katılmıştır.

26-27 Aralık 2015  tarihlerinde gerçekleştirilen proje yerel ve ulusal basında geniş yer bulmuştur.

CEMİL PASLI

 

Sağlık-Der Konya Şubesi Konya Sivil Toplum Platformu Üyesidir.

 

Projelerimiz
64x64

Sağlıkta Önemli Gün ve Haftalar

Devamı...
64x64

Dernek Projeleri

Devamı...

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet